Одеса:  

 

Світлодіодна стрічка. Типи та характеристики.

Зараз у дизайнерських рішеннях навколишнього середовища (як усередині приміщень, так і зовні) все більшу популярність завойовують світлодіодні стрічки.

 

 

LED бар вогнів

Всередині житлових і нежитлових приміщень світлодіодна стрічка вже звично застосовується для підсвічування підвісних і натяжних стель, нею ж виділяється архітектура арок і ніш. Все більше вона оживляє нижні (так звана «напольне підсвічування») і верхні (підсвічування периметрів приміщення) яруси інтер'єрів.

Поза приміщень світлодіодна стрічка знайшла своє місце в підсвічуванні контурів будівель, в розстановці світових акцентів на архітектурних елементах. Все ширше її використовують для підсвічування фонтанів, басейнів та малих архітектурних форм міського дизайну.

Близько до цього захоплення світлодіодними стрічками при виконанні зовнішньої реклами. Контуром, що  світиться, позначають контури рекламних конструкцій, висвітлюють цілком написи і окремі літери. За допомогою цього чудесного винаходу створюються цілі кольорові панно і малюнки. Про освітлення полиць і вітрин в магазинах говорити вже не доводиться.

Все більш сміливо світлодіодні стрічки проникають в автомобільний тюнінг. Майстри своєї справи і любителі своїх «залізних коней» щедро підсвічують салон і багажник. Оригінали і любителі драйву - встановлюють LED підсвічування на днище і навколо фар.

Виробники сучасних меблів щедро розміщують підсвічування в шафах-купе, на внутрішніх і зовнішніх полицях. Особливу естетику створюють світлодіодні стрічки в торцях скляних конструкцій.

Не зайвим буде згадка про той факт, що освітлення, організоване в житлових або нежитлових приміщеннях за допомогою світлодіодних стрічок абсолютно задовольняє всім вимогам пожежобезпеки. Крім пожежників, використовуючи цей прогресивний метод освітлення, обов'язково вдасться порадувати екологів і «зелених». І ті, й інші гідно оцінять екологічність світлодіодних стрічок.

Для початку непогано зрозуміти, що різна гра в слова в деяких джерелах зовсім не демонструє широту пізнань їх авторів. Так використання глибокодумно терміна LED-стрічка не означає нічого іншого як світлодіод. І словосполучення «світлодіодна стрічка» повністю ідентично витончено озвученому LED-стрічка. Природно мудруючі знавці, що використовують тавтологію «світлодіодна LED-стрічка» можуть тільки насмішити. До слова, біжіть від таких продавців подалі.

Конструктивно світлодіодна стрічка є гнучкою тонкої (0,2-0,25 мм) друкованої платою з струмопровідними доріжками і рівномірно встановленими світлодіодами та струмообмежуючими резисторами.
Електрична схема у світлодіодних стрічках зібрана як паралельне з'єднання повноцінних модулів. Саме ця «модульність» дозволяє різати цільну стрічку за спеціальною розміткою, нанесеною на підкладку.

Схема модуля світлодіодної стрічки

Сам модуль (неподільна частина світлодіодної стрічки) - це послідовно з'єднані три світлодіода і опір. Кожен модуль на кінцях забезпечений контактами, необхідними для пайки. По лицьовій стороні стрічки наноситься діелектричної лак, а з вивороту - клейка основа для надійного зчеплення з будь-якою гладкою поверхнею. Для того щоб не порушувати колірне рішення фону підкладка стрічки виготовляється в двох колірних рішеннях: біла і коричнева.

Світло, що випромінюється світлодіодними стрічками, забарвлюється в значно більш широкій гамі. Стрічки можуть, як розчинитися в задуманому інтер'єрі, так і навпаки контрастно виділитися. Класичний білий колір може бути двох видів: холодний і теплий. Крім одноколірних, світлодіодні стрічки можуть бути кольоровими. Останні змінюють свій колір як хамелеон. Різноманітність кольорів, яких можна досягти, використовуючи контролери в різнокольорових світлодіодних стрічках, вражають уяву. Управління RGB-контролерами для зручності користувачів здійснюється пультом дистанційного керування.

Головною характеристикою самоклеючих світлодіодних стрічок є тип світлодіода. Саме широке поширення мають два типи: SMD-5050 і SMD-3028. А що таке SMD? Латинські букви SMD позначають всього лише «прилад, який монтується на поверхні». Іншими словами світлодіоди щільно прикріплені до поверхні стрічки. Числа ж показують покупцям розмір самого світлодіода (в міліметрах). Будова світлодіода SMD-5050 складніше і включають в себе три кристала, а не один, як SMD-3028. Ця обставина є причиною більш насиченого світла.

Крім типу світлодіода в світлодіодній стрічці, дуже важливо кількість світлодіодів, розташованих на одному погонному метрі. Найпоширеніший варіант - 60 штук на 1 метр для SMD-3528. Неподільна частина такої стрічки має довжину 5 см. При щільності діодів понад 120 діодів на 1 метр для забезпечення тривалої роботи, стрічку необхідно кріпити на алюмінієвому, керамічному або скляному профілі. А ось стрічки з 240 діодами на метр доводиться виготовляти вдвічі більшої ширини.

Типи захисту світлодіодних стрічок

Поза приміщень слід використовувати вологозахисні (водонепроникні) стрічки зі ступенями захисту: А - IP65, В - IP67 і С - IP68. Останній тип світлодіодних стрічок може бути розміщений безпосередньо у воді. Так влаштовують підсвчування фонтанів і басейнів.

Гарантійні терміни експлуатації світлодіодних стрічок залежать від різних факторів. У середньому, відповідальні виробники обіцяють 25000 годин і більше безперебійної роботи. Не рідко, жорсткий режим експлуатації не дозволяє світлодіодним стрічок прослужити так довго.

З усіма нюансами використання світлодіодних стрічок Ви можете розібратися на сайті компанії Svetlini. Якщо це не вийде самостійно, Вам допоможуть високо професійні співробітники компанії. На питання відповідатимуть в режимі онлайн в розділі «задайте нам питання». Сайт надає широкі можливості для докладного знайомства з усією продукцією компанії, а також послугами які надаються. Тут же можна здійснити покупку будь-якого товару, що сподобався, замовити необхідні послуги фахівців. Окремо слід відзначити можливість попередньої візуалізації майбутніх результатів вашої роботи зі світлодіодним освітленням і можливість обслуговування завершених проектів.

Компанія займається виготовленням нестандартних освітлювальних приладів і, в разі необхідності, надати в оренду освітлювальне обладнання. 


Подаруйте собі зоряне небо!

Запитайте нас

Форма обратной связи

Телефони

Київ:

Картинки по запросу знак вайбера png   (098) 966-33-77

Харків:

Одеса:

Контакти

Київ:

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Харків:

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Одеса:

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Одеса,